IV.ročník Lazaret Veteran Cup 2014

15.12.2014 06:47

V sobotu 13.12.2014 se garda zúčastnila pomalu už tradičního futsalového turnaje

LAZARET VETERAN CUP 2014

jehož 4.ročník se uskutečnil opět ve sportovní hale v Litomyšli.

Do turnaje se tentokrát přihlásilo pouze 6 družstev, a tak pořadatelé zvolili hrací systém každý s každým 1x13 minut. Po odehrání zápasů se celky na 1.-4.místě utkala o konečné prvenství a celky na 5. a 6. místě v zápase útěchy.

Startující:

Lazaret Svitavy, Smeták, Sokol Rybník, Jelita a kroupy, Hradec nad Svitavou a Hautsajdři Radiměř.

Naše zápasy:

Hautsajdři – Sokol Rybník 1:1

V prvním zápase jsme se ujali vedení po krásné kombinaci na jejímž konci byl Fabián – 0:1. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou, ale nám se i přes některé slibné šance nepodařilo branku vstřelit. To se naopak povedlo soupeři a tak skončil náš první zápas plichtou.

Sokol Rybník – Smeták  1:4

Do druhého zápasu jsme nenastupovali jako favorit. V brance soupeře nastoupil Petr Habrman z Č.Třebové a také hráč divizního V.Mýta Svoboda. I přesto, že jsme brzy prohrávali 0:1, podařilo se nám opět po pěkné kombinaci na jeden dotek srovnat. Úspěšným střelcem byl tentokrát Dlouhý. Soupeř nás ale v posledních čtyřech minutách rozebral na součástky a my jsme museli přijmout první porážku.

Hradec nad Svitavou – Sokol Rybník  3:0

Ve třetím zápase jsme si velmi věřili, že soupeře porazíme, ale opak byl pravdou. Po nejhorším výkonu jsme zápas odevzdali 3:0 a značně si tak zkomplikovali cestu do první čtyřky.

Sokol Rybník – Jelita a Kroupy  2:1

Pokud jsme chtěli pomýšlet na dobré umístění, museli jsme tento zápas vyhrát. Od začátku s ale vyvíjel příznivěji pro soupeře, který se také ujal vedení. Nám se podařilo Dlouhým srovnat, ale remíza pro nás nic neřešila. Až dvě minuty před koncem se prosadil Jirka Číž a my tak mohli živit naději na semifinálovou účast.

Lazaret Svitavy – Sokol Rybník  1:0

Do posledního zápasu jsme vstoupili s cílem poprat se o výhru a tím i o účast v semifinále. S tímto soupeřem to jsouvždy otevřené duely, které končí buď plichtou, nebo těsným vítězstvím ….Lazaretu. Nejinak tomu bylo i v tomto utkání. Soupeř rozhodl střelou z dálky o tom že do semifinále postoupil on a ne my.

Sokol Rybník – Hautsajdři Radiměř  2:1

V zápase o páté místo jsme se utkali s Radiměří. Po ospalém začátku, kdy jsme prohrávali 0:1 jsme se ještě vybičovali a dvěma brankami Bárty jsme dovedli zápas do vítězného konce. A to ještě Bárta dvě loženky zavraždil, když nejdřív trefil ve vyložené pozici tyč a poté „přehulil“ prázdnou bránu soupeře asi ze dvou kroků! Ale na vítězství a tím i na zisk pátého místa to naštěstí nemělo vliv.

Střelci našich branek: Dlouhý a Bárta po 2, Jirka Číž, Fabián

Sestava:Šindelka-J.Číž, M.Číž, Vomáčka - Fabián, Dlouhý, Novotný, Bárta

Celkové pořadí: 1.Smeták, 2.Lazaret, 3.Hradec n.S., 4.Jelita a kroupy, 5.Sokol Rybník, 6.Hautsajdři Radiměř