25.08.2012 20:25

SESTAVA: Šindelka, Ma. Kareš, Rybka, Vrána, Petružálek, Dlouhý, Hůlka, Dostálek, Milkovič, Škrob (85. Horváth), Janda (70. Beránek)

BRANKY: Ma. Kareš pen, Janda, Hůlka

Průběh:

Na sobotní zápas s dosavadním leadrem tabulky jsme se všichni celkem těšili. Ve vyšší soutěži jsme se konečně chtěli blýsknout vítězstvímJ

Po příchodu do kabin si vzal slovo trenér, který všem připomněl, že hrajeme s leadrem tabulky a tudíž, že se nebude jednat o jednoduchý zápas. Dále byla řeč o nasazení a vůli poprat se o vítězství. Neopomenul zdůraznit, jakým způsobem jsme v prvních dvou kolech odehráli druhé poločasy, které nás minimálně v prvním zápase stály vítězství, potažmo body.

V16.00 hod. zahájil rozhodčí Urban zápas. Na tento zápas byli delegováni rozhodčí ze svitavského okresu a dle mého názoru si nevedli špatně. Začátek byl opatrný z obou stran, ale po odehrání několika minut bylo vidět, že soupeř není na prvním místě náhodou. Hrál přímočarý fotbal, kdy využíval křídelních útočníků k rychlým vpádům do našeho obranného území. Soupeř hrál opravdu jednoduše, nevyužíval moc záložní řadu a dlouhými nakopávanými balóny oslovoval křídelní útočníky, celkem účinný systém.  Na tento styl hry před zápasem upozorňoval i trenér a bylo to zdůvodněno hlavně tím, že v záložní řadě nenastoupil zraněný Laštovka, který z této pozice rozdával balóny.

V 15 minutě po přímém kopu z levého rohu velkého vápna poslal Martin Kareš centr na Dostálka, ten však, kvůli drobnému faulu na něj, nezakončil. V 19. minutě zahrával soupeř roh, ale zakončení bylo slabé a míč zamířil vedle brány. Ve 20. minutě předvedl Dostálek krásný průnik vápnem, škoda jen, že po krásném průniku nenásledoval i krásný gól…  Po soupeřově rohu ve 24. minutě první zákrok v zápase  zaznamenal Šindy a balón bezpečně lapnul. Ve 26. minutě zůstal nepotrestán faul ve vápně na Patrase, kdy odehrál hlavou balón a soupeřova čtyřka basketbalového vzrůstu ho složila k zemi. Jasná penalta! 33. minuta přinesla naši další šanci, když Radim na lajně vybojoval míč, přihrál na Hulise, ale gólman zatím ještě rezignovat nechtěl a střelu chytil. Ve 35. minutě opět prověrka soupeřovy svatyně – Jandys ze strany připravil krásný centr před bránu, ale pozorný gólman před Komárem míč vyrazil. Ale nedáme mu pokojJ Hned v 37. minutě střílí Radim z poza vápna kousek nad. Ve 41. minutě Radim dobře přečetl soupeřovu rozehrávku a poslal dlouhý míč na Komára. Po faulu ve vápně následovala penalta, kterou Martin Kareš s přehledem proměnil, vedeme 1:0J V poslední minutě prvního poločasu ještě pěknou střelou z dálky provětral Martin Kareš ostražitost soupeřova brankáře, ale ten byl na místě a chytá. Konec poločasu, jdeme do kabin.

To nám ten druhý poločas ale pěkně začalL hned ve 46. minutě soupeř vyrovnává na 1:1L Snažíme se odpovědět stejnou mincí, ale Janda ve 47. minutě míří těsně vedle. V 51. minutě všem zatrnulo, když Šindy podběhl balón, ale konečky prstů ho zasáhl a ten si to naštěstí zamíříl těsně vedle. Stav zůstává stále nerozhodný. V 57. minutě střílí Dostálek, ale ani jeho střela kýženého cíle nedosáhla. V 61. minutě po chybě našich zadáků došlo k přečíslení dva na jednoho a jen střela mimo zabránila změně skóre v náš neprospěch. V 62. minutě se do obrovské šance dostal Milkovič, jenže ani on neskóroval. V 65. minutě střelu vedle branky vyprodukoval Radim a šel střídat, kdy ho hahradil Marklík. Až v 67. minutě jsme mohli jásat, kdy Patras po rohu prodloužil balón na přední tyči na Jandu a ten se nemýlil – 2:1J Tento systém zahrávání rohů mají kluci nacvičený a když jim to výjde, je to celkem účinná zbraň. V 69. minutě se do šance dostal pro změnu soupeř, ale neproměnil ji. V 70. minutě vystřídal Beránek Jandu, jednalo se o taktické střídání, kdy jsme chtěli posílit defenzívu. V 85. minutě na hříště místo Komára vyběhl David Horváth, zvaný VápnoJ, jeho úkolem bylo znepříjemnit rozehrávku soupeře na hrotu našeho útoku. V 87. minutě  nádherná akce, kdy Pája odebral na půlce balón soupeři, dvakrát vymíchal soupeře a se zvednutou hlavou zaregistroval na vápně osamoceného Hulise, na kterého balón postrčil a ten už měl jednoduchou pozici a  zvýšil na 3:1J Šance soupeře z 88. minuty Šindelka na dvakrát zneškodnil. 89. minuta přinesla dva po sobě jdoucí rohy, kdy z prvního nebylo nic, ale ten druhý nám trochu pozměnil stav utkání, soupeř po něm totiž hlavou snížil na 3:2L Naštěstí po 89. minutě následuje minuta 90. a je konec. Blýskli jsme se vítězstvímJ

Závěrem bych chtěl vyzvednout hru Davida Šindelky, který se po několika letech vrátil do brány, ač nerad, a zraněného Suka nahradil bravurně. Jeho výkon byl opravdu perfektní a nebylo k tomu co dodat. Proto se kabina dohodla navrhnout Šindyho na Borce kolaJ