5.příprava: Opatov - Rybník 1:3 (0:2)

02.03.2015 23:20

Poslední přípravný zápas proti celku ze svitavského okresu a pátý v řadě jsme sehráli o uplynulém víkendu tradičně na UMT v Lanškrouně s celkem z Opatova.

Naše výkony jsou v přípravě zatím jako den a noc. Po hodech přichází břichabol, což ale nebyl tento případ. Oproti minulému utkání s Mladějovem přišlo velké herní zlepšení, což se zákonitě odrazilo i ve výsledku.

Od začátku utkání naši hráči velmi dobře kombinovali a snažili se držet míč co nejvíce na zemi. A když se k tomu přidala u nás ne až tak obvyklá přesnost přihrávek, přicházely šance hned od úvodního hvizdu. Hlavně Martin Kareš zásoboval naší ofenzívu jednou lahůdkovou přihrávkou za druhou. Po jedné takové se dostal do svého typického úniku Petružálek, jehož přesný, střílený centr uklidil do branky číhající Dlouhý – 1:0. Náš celek dál předváděl pohlednou kombinační hru a soupeře moc na dostřel nepouštěl. Druhou branku jsme dali před koncem poločasu Martinem Karešem z penalty - 2:0. Tak také skončil první poločas.

Ve druhé půli jsme oproti našim zvyklostem pokračovali tam, kde jsme v první půli skončili: přesnou kombinační hrou jsme soupeře dostávali pod tlak. Tomu nezbylo nic jiného, než hrát na brejky. Jeden takový mu ale vyšel a bylo to 2:1. S naším mužstvem inkasovaná branka prakticky nic neudělala, naopak: deset minut po inkasovaném gólu přišla opět naše chvíle, když přesnou přihrávku před branku zužitkoval opět Dlouhý – 3:1. Hosté se potom snažili, ale naši hráči, kteří přepnuli na úspornější režim (bylo nás pouze jedenáct), jim už žádnou branku nepovolili.

V tomto zápase hráči konečně předvedli výkon, který se přiblížil mé představě o tom, co bychom měli hrát.

V zimní přípravě ještě družstvu mužů zbývá sehrát osmifinále okresního poháru proti Dolní Dobrouči (7:3.2015 ve 12:00 – UMT Ústí n.O.), přípravný zápas proti Dolní Čermné(15.3.2015 ve 14:00) a poslední přípravný zápas proti Němčicím (21.3.2015 ve 14:00). Poslední dva zápasy se hrají na UMT v Lanškruně.