MU - Muži: Rybník - Semanín 2 : 3 np (1 : 0)

Očekávané derby RYBNÍK - SEMANÍN:

Branky: Jan Zadražil 2

Sestava: Suk - Ma. Kareš, Vrána, Vomáčka, Markl - Beránek, Zadražil, Petružálek, Dlouhý - Hůlka, Mi. Kareš

Fakta:

04´ - závar hostů řeší dobrým zákrokem Suk

07´ - přímý kop hostů je vytěsněn na rohový kop

12´ - Ma. Kareš obdržel za faul ŽK

15´ - roh domácích zakončen střelou těsně vedle

22´ - přímý kop Hůlky doráží Zadražil 1 : 0

25´ - přímý kop hostí Suk chytá

39´ - dlouhý aut domácích zakončen střelou těsně mimo

41´ - po faulu na půlce obdržel ŽK Dlouhý

55´ - vybojovaný míč na půlce a nádherná střela Zadražila 2 : 0

57´ - faul ve vápně = ŽK pro Beránka + penalta 2 : 1

60´ - faul Markla ve vápně - penalta - Suk kryje !!

63´ - ruka hostujícího obránce ve vápně - píšťalka hlavního mlčí

66´ - roh hostů a osamocený hráč srovnává na 2 : 2

70´ - po faulu Mi. Kareše následuje ŽK

90´ - KONEC 2 : 2 a jde se na penalty

Hůlka, Mi. Kareš proměněny - Ma. Kareš, Beránek, Vomáčka - neproměněny - hostující tým vítezí!!

""M.Švihálek, manager FO Semanín:

TJ Sokol RYBNÍK : TJ SEMANÍN 2 : 2 na PK 2:3 (1:0)
Fakta: 2:3 po PK, 2:2 (1:0). Branky: 22´a 52´Zadražil – 57´Hajdari z PK, 67´M.Špatenka. Rozhodčí Lukes ml. z Chocně, Lukes st., Bidlo. ŽK= 5:4 (Ma.Kareš, Vomáčka, Beránek, Mi.Kareš, Dlouhý – Sokol, Síbrt, Flídr, Hajdari). ČK= 0:0. ?? diváků
Rybník: Suk, Ma.Kareš, Vomáčka, Hůlka, Vrána, Petružálek (48´Kolář), Mi.Kareš, Beránek, Zadražil, Dlouhý, Markl … Milkovič, Rybka
Semanín: Šenkýř, Síbrt. M.Špatenka, Mazal, Altenburger (55´R.Špatenka), Flídr, Hajdari, Sokol, Dvořák, Bednár, Šimek…. Tomeš, Votřel, Krása, Chládek, Kašpar
Ve 23.kole přijel Semanín na derby do Rybníka v roli favorita, potvrdilo se ale, že v derby zápasech favorit neexistuje. Hosté sice měli od začátku převahu na míči, ve 4´dokonce Suk vychytal dvojtou gólovku Bednárovi se Šimkem,  ale jinak domácí bojovali, jak se na takové utkání patří. V 16´Bednárova hlavička po centru Flídra jen těsně minula domácí svatyni, a tak uhodilo na druhé straně. Ve 22´Zadražil našel odražený míč na malém vápně a nekompromisně přivedl Rybník do vedení-1:0. Hra se do poločasu vyrovnala a stále se bylo na co dívat.
Druhou půli začali aktivněji domácí. Ve 47´Šenkýř chytil gólovou hlavičku Vomáčky po rohovém kopu, ale v 52´se z dálky napřáhl Zadražil a na jeho parádní projektil, aspirující min. v Rybníku na gól roku, již Semanínský gólman neměl- 2:0. Jenže pak přestalo domácí družstvo hrát a Semanín se dostal do hry. V 57´Bednára stáhl Beránek ve vápně rukou a nabídnutou penaltou Hajdari nepohrdl- 2:1. Za tři minuty se situace opakovala, tentokrát Bednára nesmyslně podrazil Vomáčka, ale druhou penaltu Hajdarimu skvěle chytil Suk. V 67´se hosté přeci jen dočkali vyrovnání. M.Špatenka si zkušeně počíhal na přesnou dorážku na zadní tyči a bylo srovnáno. Hosté i přes velkou snahu domácí bojovníky nepřelstili a tak po dělbě bodů přišla na řadu „dovednostní soutěž“. Ani při té se diváci nenudili. Bednár a Hůlka se nemýlili, Flídrovi chytil Suk, ale Martin Kareš vůbec netrefil bránu. Pak postupně proměnili Dvořák, Michal Kareš a Šimek. Rozhodli brankáři, Šenkýř vychytal Beránka, Suk nenechal rozhodnout Hajdariho a až další zákrok Šenkýře proti Vomáčkovi ukončil vynikající představení obou celků s tím, že si Semanín za tři mosty odvezl i druhý bod.
 M.Švihálek, manager FO:
Nádherný zápas z obou stran. S nezasvědcenými můžeme polemizovat o jeho kvalitě, ale podle mě měl vše co takové utkání má mít. Domácí nás nepřekvapili, čekali jsme, že se na nás „hecnou“, ale předvedli i kvalitu, o druhém gólu Zadražila by se dala napsat báseň. U nás si cením , že jsme dokázali, jako tým, urvat remízu i druhý bod, pro který jsme jeli, v době kdy se souboj nevyvíjel optimálně. K penaltám ve hře je zbytečné se vyjadřovat, sami hráči to vědí nejlépe a hlupáci okolo si zase můžou vylít své mozky na diskuzích, případně žehrat na sudí, tak to prostě chodí.